Październik 16, 2018

Skoro czytasz ten poradnik, z pewnością przeszedłeś już proces rejestracji na giełdzie kryptowalut BitBay. Jeśli jednak jakimś cudem pominąłeś ten krok, zapraszam do przeczytania wcześniejszego artykułu o tym, jak zarejestrować konto w BitBay.

Gwoli uporządkowania spraw lub, jak to mawiają Anglicy, first things first – kilka słów wstępu o tym, dlaczego warto zweryfikować swoje konto na BitBay i czym różni się ono od konta niezweryfikowanego.

Użytkownik NIEZWERYFIKOWANY

Użytkownik ZWERYFIKOWANY

Zasilenie konta złotówkami (PLN) wyłącznie za pośrednictwem sklepów Żabka i Freshmarket: maksymalna wpłata jednorazowa w wysokości 2.000 zł (2% prowizji = na koncie zostanie 1.960 zł).

Wpłata na konto złotówek, euro, dolarów (PLN, EUR, USD) za pośrednictwem przelewu bankowego (bez prowizji). Dodatkowo możliwość zasilenia konta złotówkami (PLN) w dowolnej placówce Poczty Polskiej do 5.000 zł (2% prowizji = na koncie zostanie 4.900 zł).

Wypłata z konta złotówek, euro i dolarów (PLN, EUR, USD) przelewem bankowym.

Dodatkowa opcja wypłaty złotówek (PLN) w bankomatach sieci Euronet: jednorazowa wypłata do kwoty 2.000 zł, limit miesięczny do kwoty 21.000 zł (prowizja 10 zł dla kwoty do 1.000 zł, 20 zł dla kwoty 2.000 zł).

Kupowanie, sprzedawanie kryptowalut, zasilanie konta kryptowalutami z innych giełd – bez limitów.

Możliwość zamówienia karty płatniczej BitBay Mastercard, którą możesz zasilić złotówkami lub bitcoinami (PLN, BTC) z salda BitBay i opłacać nią transakcje online oraz offline.

Uwaga: dane użytkownika, podane podczas procesu rejestracji i weryfikacji konta muszą być tożsame z danymi właściciela rachunku bankowego, z którego użytkownik dokonuje zasilenia konta. Zwróć zatem uwagę, czy dane, które zamierzasz podać, są tożsame z tymi, które widnieją na Twoim koncie bankowym.

Porada: jeśli pod koniec tego tutorialu, nadal będziesz miał wątpliwości, przy weryfikować swoje konto (co wiąże się z przekazaniem do operatora giełdy danych osobowych), pokażę Ci sposób, jak bez weryfikacji konta kupić kryptowalutę za kwotę do 4.000 zł za pośrednictwem przelewu bankowego!

Weryfikacja konta w BitBay

Skoro dowiedziałeś się już jakie ograniczenia posiada niezweryfikowane konto BitBay i zdecydowałeś się na odblokowanie wszystkich funkcji, przygotowałem krótki poradnik jak tego dokonać. Głowa do góry – weryfikacja konta BitBay to niezwykle szybka i prosta procedura, przez którą przejdzie każda osoba z podstawową wiedzą z zakresu obsługi komputera.

Po co w ogóle wprowadzili tę weryfikację?!

To pierwsze pytanie jakie ciśnie się na usta. Po co utrudniać życie handlarzom kryptowalut? Kto to w ogóle wymyślił? Otóż odpowiedź na to pytanie jest dość lapidarna: bo tak każe ustawa. A ściślej rzecz ujmując ustawa o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, będąca implementacją jednej z dyrektyw europejskich. Podobne zabezpieczeni stosuje PayPal dla zagranicznych transferów gotówkowych. Ot, takie życie i reguły gry, których należy przestrzegać.

1 krok

Zaloguj się na swoje konto w BitBay. Możesz skorzystać z przygotowanego przeze mnie przycisku:

Panel użytkownika wyświetla komunikaty zachęcające do weryfikacji konta. Kliknij w dowolny z nich, aby rozpocząć proces weryfikacji.

Krok 1: rozpoczęcie weryfikacji konta BitBay

2 krok

Wybierz typ konta: czy jesteś osobą prywatną, czy reprezentujesz firmę.

Uwaga: dalsza treści wpisu obejmuje weryfikację konta prywatnego.

Krok 2: wybór konta prywatnego na BitBay

3 krok

Zostanie wyświetlony formularz „potwierdzenie adresu”, w którym należy podać swoje imię i nazwisko oraz adres zamieszkania. Podaj prawdziwe dane, gdyż 2 kroki dalej będziesz zobligowany do ich uwiarygodnienia wybranym przez Ciebie dokumentem. Dane zatwierdź przyciskiem „DALEJ”.

Krok 3: podaj adres na BitBay

4 krok

W następnym kroku, zatytułowanym „potwierdzenie tożsamości”, wypełniamy pięć pól: numer dokumentu tożsamości, datę jego wydania i datę jego ważności (miesiąc i rok w formacie MM-RRRR, np. 01-2010 i 01-2020), dokładną datę urodzenia (dzień, miesiąc i rok w formacie DD-MM-RRRR, np. 01.01.1990) oraz numer telefonu z kierunkowym (w przypadku telefonu komórkowego z polskim numerem będzie to +48).

Porada: dokumentem tożsamości może być dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy.

Krok 4: podaj dane osobowe na BitBay

5 krok

Na tym etapie weryfikacji zostaniesz poproszony o załączenie elektronicznej wersji dokumentu, potwierdzającego Twój adres zamieszkania, który podałeś w 3 kroku. Przykładowe dokumenty to: rachunek za media, telefon, internet, umowa ratalna, telekomunikacyjna, pismo urzędowe, wyciąg z konta bankowego lub potwierdzenie przelewu. Dokument musi spełniać następujące kryteria:

1. Być wystawiony w przeciągu ostatnich 6 miesięcy,

2. Posiadać Twoje dane – imię, nazwisko oraz adres zamieszkania / zameldowania,

3. Być zapisany w formacie .jpg lub .png,

4. Nie może być prawem jazdy, paszportem, dowodem osobistym, legitymacją czy kartą członkowską,

5. Przesłany plik / skan, nie może być zamazany lub nieczytelny.

Wybierz plik z dysku przyciskiem „Wybierz plik” i zatwierdź ten krok przyciskiem „DALEJ”.

Krok 5: potwierdzenie adresu na BitBay

6 krok

W ostatnim kroku zostaje jeszcze potwierdzenie tożsamości poprzez wysyłkę skanu dokumentu tożsamości, który podałeś w kroku 4. W tym celu przyda się skaner lub aparat fotograficzny / smartfon. Zeskanuj obie strony dokumentu tożsamości lub po prostu zrób im zdjęcie. Zapisz w dwóch osobnych plikach *.jpg lub *.png i załącz je w dwóch przeznaczonych ku temu polach. Proces weryfikacyjny sfinalizuj przyciskiem „WYŚLIJ”.

Uwaga: jeśli nadal masz obawy, przykładowo przed ewentualnym wyciekiem danych, spowodowanych włamaniem do bazy danych, możesz zabezpieczyć zdjęcie znakiem wodnym naniesionym w dowolnym programie graficznym, a w przypadku skanu – wydrukować kopię dokumentu, przekreślić długopisem i jeszcze raz zeskanować. Pamiętaj jednak aby zdjęcie oraz dane osobowe były możliwe do weryfikacji.

Krok 6: potwierdzenie tożsamości na BitBay

Na koniec wyświetlona zostanie informacja o udanym przesłaniu formularza. Moderator w ciągu 24 godzin dokona oceny poprawności przesłanych danych. Jeśli weryfikacja przebiegnie pomyślnie, konto otrzyma status zweryfikowanego i od tej chwili będziesz mógł korzystać ze wszystkich możliwości giełdy BitBay.

BONUS: Jak kupić bitcoiny za 4.000 zł bez weryfikacji konta?

Na koniec rozwiązanie zagadki, która pojawiła się na początku tego artykułu. Otóż jeśli:

nie chcesz podawać swoich danych osobowych i weryfikować konta, a jednocześnie…

…chcesz zasilić swoje konto BitBay kryptowalutą, zamiast wpłacać złotówki w Żabce, za które dopiero kupisz kryptowalutę…

…i na dodatek dokonać zakupu kryptowaluty po aktualnym kursie za 4.000 zł (limit wpłaty przez Żabkę to 2.000 zł),

to powinieneś skorzystać z oferty Bitcantor:

Uwaga: Bitcantor nie jest giełdą kryptowalut, a jedynie wirtualnym kantorem kryptowalut. Oznacza to, że aby zakupić kryptowalutę, potrzebujesz konta, na którym będziesz ją trzymał. Tę rolę spełnia giełda BitBay. Zatem aby skorzystać z tej opcji, musisz uprzednio zarejestrować się na BitBay.net (lub innej giełdzie kryptowalut).

Rejestracia w Bitcantor jest bardzo prosta – podajesz jedynie adres e-mail i hasło. Następnie wybierasz jedną z trzech kryptowalut, jaką chciałbyś kupić: bitcoin, litcoin lub ethereum (BTC, LTC, ETH), kwotę złotówek (PLN) za jaką chcesz kupić wirtualną walutę (maks. 4.000 zł) oraz sposób wpłaty – „Zwykły przelew – Elixir”. Po zatwierdzeniu swojego wyboru zostaniesz przeniesiony do takiego widoku:

Krok 7: adres portfela na Bitcantor

Oprócz standardowych danych, które należy podać, pojawia się jedno tajemnicze pole – „Adres portfela”. Cóż to takiego? To nic innego jak wirtualny numer konta, na którym trzymasz swoją walutę. Dla każdej waluty numer konta (adres portfela) jest inny. Znajdziesz go po zalogowaniu do Twojego konta na BitBay. Wejdź do zakładki „Portfele” (rysunek poniżej).

[1] Wybierz kupowaną kryptowalutę (np. bitcoiny).

[2] Skopiuj Twój unikalny numer konta dla wybranej kryptowaluty („Adres do wpłaty”) i wklej go w polu „Adres portfela” w Bitcantorze.

Krok 8: adres portfela kryptowaluty na BitBay

W ostatnim kroku pojawią się dane do przelewu. Zaloguj się do swojego banku i skopiuj podane dane do przelewu. Zachowaj szczególną uwagę przy kopiowaniu tytułu przelewu, pozwoli to na zaksięgowanie przelewu w możliwie krótkim terminie.

Uwaga: prowizja od zakupu kryptowaluty, za pośrednictwem Bitcantor, wynosi 2%. Oznacza to, że ilość monet/tokenów, jakie zostaną wysłane na adres Twojego portfela, zostanie uszczuplona o wartość prowizji.

To by było na tyle. Jeśli macie jakieś pytania, nie zapomnijcie zostawić ich poniżej w komentarzach. Na wszystkie chętnie odpowiem! Ps. zapraszam także do najnowszego wpisu o tym, jak zarabiać na kryptowalutach.

6 votes, average: 5,00 out of 56 votes, average: 5,00 out of 56 votes, average: 5,00 out of 56 votes, average: 5,00 out of 56 votes, average: 5,00 out of 5 (6 głosów, średnia ocen: 5,00 na 5) [musisz być zalogowany aby oddać głos]
Loading...
Banner Content
Tagi: , , , , ,
Blog ten poświęcam zarabianiu na giełdzie kryptowalut. W roku 2017 cena bitcoina wzrosła ponad 12-krotnie. Podobnie jak innych wiodących walut wirtualnych. Po potężnej korekcie roku 2018 wszyscy zadają sobie pytanie: co przyniesie nam rynek kryptowalut w najbliższej przyszłości? Pamiętaj - wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem, które każdy podejmuje indywidualnie, dlatego aby ograniczyć potencjalne straty - inwestuj tylko wolne środki.

4 krypto-maniaków dodało swoje opinie

Marko 21/05/2018 at 17:02

Z tego co mi przekazał support Bitbay, to weryfikacja jest teraz wymagana do wszystkich operacji na koncie.

  Mat The Miner 22/05/2018 at 08:00

  Dzięki za update wątku.

damian87 14/01/2018 at 14:45

Chcę zweryfikować adres za pomocą potwierdzenia przelewu. Mój bank (mBank) pozwala na zapis potwierdzenia wyłącznie w PDF (nie mam tam opcji zapisu do JPG / PNG, które z kolei wymaga giełda). Dodam, że nie posiadam skanera aby wydrukować i zeskanować dokument do JPG. Zastanawiam się czy mogę to jakoś obejść???

  Mat The Miner 14/01/2018 at 15:40

  Hej. Najszybciej zrobisz to za pomocą konwertera PDF -> JPG, wpisz w google „pdf to jpg” – będziesz miał w czym wybierać. W wielu przypadkach nie musisz nawet instalować żadnego programu, możesz przekształcić plik online bez rejestracji – np. na pdf2jpg.net
  Możesz ewentualnie zrobić print screena potwierdzenia przelewu, wkleić go do programu graficznego (Paint, Photoshop, inny), przyciąć i zapisać do JPG – też powinno przejść.
  Szanse na to są małe, ale gdyby jednak odrzucili Twoje załączniki, załóż ticket z pytaniem w tej sprawie bezpośrednio na helpdesku BitBay.

Opinie i komentarze