Październik 16, 2018

Jeżeli podjąłeś decyzję o inwestycji w bitcoiny, ten poradnik będzie dla Ciebie. Niezależnie czy planujesz inwestycję długoterminową, czy chcesz spróbować swojego szczęścia w szybkich transakcjach kupna-sprzedaży na kryptowalutach, których kurs może się wahać w ciągu doby o kilkanaście procent, będziesz potrzebował dostępu do giełdy kryptowalut.

Dlaczego BitBay?

Uważam się za osobę odporną na wszelkie przekazy reklamowe. Muszę się jednak przyznać, że hasło marketingowe: BitBay – giełda kryptowalut nr 1 w Polsce, wystarczyło, abym podjął decyzję o wyborze tej właśnie platformy. W takich sytuacjach przychodzi mi na myśl pewne niecenzuralne powiedzonko: „jedz k*pę, miliony much nie mogą się mylić”. I choć wybrzmiewa z niego mało dyplomatyczna prowokacja, w tej konkretnej sytuacji – pasuje idealnie. Czym bowiem jest fakt posiadania pozycji lidera na polskim rynku kryptowalut, jak nie klasycznym dowodem słuszności koncepcji (ang. Proof of Concept)? Innymi słowy – produkt zdobył przewagę na rynku względem konkurencji. Na czym ta przewaga polegała? Na tym etapie nie było to istotne, liczył się fakt osiągnięcia sukcesu – czyli wspomniany dowód słuszności.

Oczywiście nie byłbym sobą gdybym po jakimś czasie nie zweryfikował, czy hasło reklamowe ma swoje pokrycie w praktyce, a nie samej teorii. Po sprawdzeniu kilku innych platform do wymiany złotówek na bitcoiny (i na odwrót), mogę z ręką na sercu polecić BitBay jako najbardziej profesjonalną i dostosowaną do potrzeb przeciętnego użytkownika giełdę kryptowalut.

Rejestracja w BitBay

Przejdźmy do sedna. Aby zarejestrować konto w BitBay, kliknij w poniższy przycisk „Zarejestruj się”:

Zostaniesz przeniesiony bezpośrednio do strony rejestracyjnej na giełdzie kryptowalut BitBay. Postępuj krok po kroku zgodnie z przygotowaną instrukcją.

Uwaga: aby utworzyć konto w BitBay, powinieneś mieć ukończone 18 lat.

1 krok

W pierwszym kroku zostaniesz poproszony o wybór metody rejestracji. Jedynym (obecnie dostępnym) sposobem rejestracji, jest rejestracja mailowa. Kliknij w przycisk z ikonką poczty i tytułem „Adres Email”:

Krok 1: wybór metody rejestracji na BitBay

2 krok

Podaj swój adres e-mail, a następnie zaznacz, że zapoznałeś się z Regulaminem oraz Polityką prywatności i akceptujesz ich warunki. Zatwierdź formularz przyciskiem „ZAREJESTRUJ SIĘ”.

Porada: nie musisz wyrażać zgody na przesyłanie przez firmę BitBay sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną. Jeśli zatem nie życzysz sobie reklam na swojej skrzynce odbiorczej – nie zaznaczaj drugiej opcji.

Krok 2: podawanie adresu e-mail

3 krok

Jeśli wszystko poszło zgodnie z planem, zostanie wyświetlona następująca informacja:

Krok 3: informacja o utworzeniu konta na BitBay

4 krok

Aktywacja konta BitBay

Na Twój adres e-mail zostanie wysłany mail aktywujący konto. Aby przejść do kolejnego kroku rejestracji, otwórz maila przesłanego przez BitBay:

Krok 4: odbiór maila aktywującego

5 krok

A następnie kliknij w przycisk „AKTYWUJ KONTO”, zlokalizowany w treści otrzymanej korespondencji:

Krok 5: aktywacja konta na BitBay

6 krok

Zostaniesz z powrotem odesłany do strony BitBay. Zostanie wyświetlony formularz, w którym należy uzupełnić cztery pola:

Login – unikalna nazwa Twojego konta BitBay (jeśli została już zarejestrowana w systemie przez innego użytkownika, zostaniesz poproszony o jej modyfikację);
Hasło oraz Potwórz hasło – stwórz własne hasło do Twojego konta w BitBay;
Kod bezpieczeństwa – wymyślony przez Ciebie kod złożony z ciągu 4, 5 lub 6 cyfr.

Uzupełniony formularz zatwierdź przyciskiem „DALEJ”.

Krok 6: wybór hasła do konta

7 krok

Teraz pozostaje już tylko wybór obywatelstwa (Polska) oraz wybór domyślnej waluty (PLN). Finalizacja rejestracji nastąpi po zatwierdzeniu wybranych opcji przyciskiem „STWÓRZ KONTO”.

Uwaga: zakup kryptowaluty w dolarach lub euro rekomendowany wyłącznie dla posiadaczy kont bankowych w stosownej walucie. Dodatkowo – będziesz bezwzględnie zobligowany do weryfikacji konta (po etapie rejestracji). Zobacz: weryfikacja konta w BitBay.net.

Krok 7: wybór domyślnej waluty na BitBay

8 krok

Logowanie w BitBay

Gratulacje! Właśnie ukończyłeś rejestrację w BitBay! Od teraz możesz się zalogować na swoje konto. Powinieneś zostać automatycznie przekierowany do strony logowania, jednak jeśli to nie nastąpiło, skorzystaj z poniższego przycisku:

W oknie logowania, podaj swój adres e-mail LUB unikalny login (z kroku 6) i kliknij „ZALOGUJ”.

Krok 8: logowanie do BitBay - 1 etap

9 krok

W BitBay logowanie przebiega dwuetapowo. W drugim kroku logowania wpisz swoje hasło do konta, zaznacz ptaszek przy pozycji „Nie jestem robotem” i wciśnij „ZALOGUJ”.

Krok 9: logowanie do BitBay - 2 etap

Ukończyłem proces rejestracji, co dalej?

Przejrzyj dokładnie panel użytkownika, w szczególności zakładki „Giełda” i „Portfele”. Przetestuj dostępne opcje i narzędzia. Przywyknij do widoku dashboardu, bo jeśli wszystko pójdzie po Twojej myśli, zagościsz w tym miejscu na dłużej 🙂

Uwaga: Twoje konto ma status konta niezweryfikowanego. Oznacza to, że posiada ono pewne ograniczenia funkcjonalne. Na przykład maksymalna kwota zasilenia konta wynosi 2000 zł, a wpłaty dokonać możesz jedynie za pośrednictwem sieci sklepów Żabka. Opcja zwykłego przelewu bankowego jest niedostępna. Zobacz jak zweryfikować konto BitBay, aby odblokować wszystkie narzędzia, opcje i funkcje.

Trzymajcie się ciepło i powodzenia! Jeśli macie jakieś pytania, zapraszam do dyskusji poniżej.

8 votes, average: 5,00 out of 58 votes, average: 5,00 out of 58 votes, average: 5,00 out of 58 votes, average: 5,00 out of 58 votes, average: 5,00 out of 5 (8 głosów, średnia ocen: 5,00 na 5) [musisz być zalogowany aby oddać głos]
Loading...

Banner Content
Tagi: , , , , ,
Blog ten poświęcam zarabianiu na giełdzie kryptowalut. W roku 2017 cena bitcoina wzrosła ponad 12-krotnie. Podobnie jak innych wiodących walut wirtualnych. Po potężnej korekcie roku 2018 wszyscy zadają sobie pytanie: co przyniesie nam rynek kryptowalut w najbliższej przyszłości? Pamiętaj - wszystkie inwestycje wiążą się z ryzykiem, które każdy podejmuje indywidualnie, dlatego aby ograniczyć potencjalne straty - inwestuj tylko wolne środki.

5 krypto-maniaków dodało swoje opinie

Adam 17/01/2018 at 11:29

Przeczytałem, w sumie nie wyglada to strasznie. O weryfikacji konta i opłatach również. Wydaje mi się, że to dobra pora na wejście do gry bo kurs zanurkował, co o tym sądzisz? Podzielę się swoimi przemyśleniami jak skończę rejestracje.

  Mat The Miner 17/01/2018 at 12:11

  Cześć Adam. Dzięki za pozytywną opinię :). Nie chciałbym Ci niczego sugerować. Ująłem to zagadnienie w swoich wpisach – każdy musi podjąć decyzję zgodną z własnym sumieniem, a zwłaszcza – oceną. Najlepiej obiektywną. Bez emocji. Aczkolwiek masz rację, że w przeważającej ilości przypadków, korekta na giełdzie oznacza późniejsze wzrosty 😉

   Adam 23/01/2018 at 17:00

   Konto założone i zweryfikowane. Dzięki za pomysł z potwierdzeniem przelewu, poszło gładko. Pojawily się już nawet pierwsze pieniążki, chyba sie zadomowię =]

wie-tek 13/01/2018 at 19:20

Siemka, czy założenie konta na Bitbay coś kosztuje? A jeśli tak to ile?

  Mat The Miner 13/01/2018 at 19:30

  Cześć! Sama rejestracja w BitBay jest całkowicie darmowa, podobnie jak dalsze prowadzenie i korzystanie z konta. Możesz zarejestrować się, przetestować funkcje, panel użytkownika, sprawdzić jak wygląda widok giełdy czy portfela, bez ponoszenia żadnych kosztów. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w odrębnym wpisie o opłatach i prowizjach na BitBay. Pozdrawiam.

Opinie i komentarze